10 HAZİRAN 2021'DE ABD'YE EMP SALDIRISI OLACAK İKİNCİ 11 EYLÜL

10 HAZİRAN 2021’DE ABD’YE EMP SALDIRISI OLACAK İKİNCİ 11 EYLÜL

Bu yıl 10 haziran tarihinde Amerika Birleşik Devletlerine bir emp saldırısı olacağını tahmin ediyorum . Bu saldırı bir çok şeyi etkileyecektir bence bu ikinci bir 11 eylül olacak . Birçok film ve makale araştırmasının ürünü olan bu video , yaptığım incelemeler sonucunda kendi yorumlarımla oluştu . Videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyorum .

6 Ocak’ta ‘’Trump için Yürü’’ gösterisi öncesinde başkent Washington DC’de gece saatlerinde Donald Trump’a destek için binlerce insan bir araya geldi . Sözde Trump yandaşları Abd kongresini basarak 1812 – 1814 yılları arasında yani 206 yıl önce son bulan kongrenin İngiliz işgalinden beri saldırıya uğramamıştı . Amerika için bir diğer riskli gün ise 20 ocak tarihi . 20 ocak Joe Biden’ın yemin ederek görevine başlayacağı tarih . 20 ocakta da karışıklıklar olabilir ama asıl zaman bu değil . 10 haziran 2021 tarihinde Amerika Birleşik Devletlerine EMP saldırısı olacak .

Aslında bu plan yıllar öncesinden kararlaştırılmış .

Birçok filmde düşünce kuruluşunun raporunda Emp riskine dikkat çekiliyor

2014 yılında CFR yani dış ilişkiler konseyinin düzenlediği bir panelde Microsoft’un CEO’su Craig Mundie hangi risklerden endişeleniyorsun? Sorusuna , bir EMP’ye ne dersiniz, cevabını verdi

The Economist 2017’de AMERİKA ELEKTRİĞİNİ KAYBEDERSE başlığı altında bu riske dikkat çekti .

4 nisan 2018’de Heritage vakfı EMP Tehlikesi Yenilikçi ve Stratejik Eylem Gerektirir başlığıyla Abd için Emp tehtidinden bahsetti .

 26 mart 2019’da Trump ulusal güvenliğin Emp saldırılarına karşı koordine edilmesini kararını almıştı .

 

Eylül 2020’de Mitre Corporation ELEKTROMANYETİK DARBE: TEHLİKELİ ANCAK GÖZDEN KAÇAN TEHDİT başlığı altında

ABD elektrik şebekesini haftalarca, aylarca ve hatta yıllarca tehlikeli bir şekilde durdurabilecek ulusal ve iç güvenliğe yönelik bir tehdit var. Dedi

 

. Olayın nasıl gerçekleşeceğini 2016 yapımı bir film olan AmeriGeddon’un konusuna bakarak anlayabiliriz .

Film, küresel bir Elitist organizasyon ve Birleşmiş Milletler ile uyum içinde çalışan, kendi hükümetinin ABD’ye yaptığı kurgusal saldırıyı anlatıyor. Filmin yönetmeni Gary Heavin, filmdeki olayları “çok gerçek bir tehdit” olarak gördüğünü söyledi.

Film, Gary Heavin’in Central Texas çiftliğinde ve yakın kasabalarda çekildi ve oyuncu kadrosunun çoğu yerel olarak işe alındı.

Film 13 Mayıs 2016’da gösterime girdi.

Filmin başında Joe Biden’ı görüyoruz .

Emp saldırısı olduğunda New York ve Los Angeles’ta elektriklerin gittiği gösteriyor . Çok uzun mesafe olduğuna göre iki şehrin arasında , tüm Amerikayı etkileyecek olabilir bu Emp saldırısı . Emp bombasının düştüğü yerlerde tüm elektronik cihazlar kullanılamaz hale gelirken başka bölgelerde sadece kesinti olacağı şeklinde düşünüyorum . Diğer Emp olayı olan filmlerde de olduğu gibi bu filmde de bir uçağın düştüğünü görüyoruz . Demek ki medyada bu manzarayı göreceğiz . Filmde eski tip askeri aracın çalıştığını gösteriyor . Demek ki saldırının yapıldığı bölgelerde yeni tip arabalarda dahil hiçbir elektronik cihaz çalışamaz hale gelecek .

Olağandışı ve kaos oluşturacak elektrik kesintisi Electromagnetic Pulse – EMP Türkçesi Elektromanyetik darbe . Böyle bir darbenin kaynağı doğal bir olay veya insan yapımı olabilir ve kaynağa bağlı olarak yayılan , elektrik veya manyetik alan veya iletilen bir elektrik akımı olarak oluşabilir

Birçok EMP senaryosu olsada elektrik kesintisi için günümüz dünyasında 3 olası durum var . EMP saldırısıyla EMP ,Güneş patlaması sonucu EMP ve Nükleer bir patlama sonucu oluşan EMP .

Hollywood filmlerine , kitaplara , çizgi filmlere , belgesellere konu olan bu konu tüm dünyayı etkileyebilecek ciddi bir durumdur . The Simpsons çizgi dizisi 24.sezon 9. Bölümde EMP’nin nasıl bir şey olduğunu bize gösteriyor. Bölümde dizinin geçtiği yer Springfield’da Elektrik kesintisi oluyor . Birisi bu EMP diyor .

The simpsons çizgi dizisinin 24.sezon sezon 9. Bölümü 6 ocak 2013’te yayınlandı . Bölümün Türkçe adı Homer hazırlık okuluna gidiyor . Bu bölüm 32.sezon 4. Bölümle alakalı aslında .

 

 

 

The Simpsons çizgi dizisinin 32.sezon 4.bölümünde çok ilginç şifreler var . Mahşerin 4 atlısını gösteriyorlar ve 20 ocak 2021 yani Biden’ın başkan olacağı tarihte . Biden başkan olduktan sonraki sürecin felaket süreci olduğunu anlatıyorlar resmen . İlk önce üç atlı var sırasıyla ellerinde tuttukları bayrakta hastalık,kıtlık,savaş yazıyor . Daha sonra en büyük atlı geliyor onda ise Treehouse of Horror ve bölümün ismi yazıyor . Bu sahneden sonra Amerika Birleşik Devletleri İç Güvenlik Bakanlığının simgesini görebiliyoruz . İç güvenliğin simgesi üzerinde olan robotlar şehirde güvenliği sağlıyordu . İç güvenlik bakanlığı 3 Eylül 2020’de sitesinde ABD İç Güvenlik Bakanlığı potansiyel emp saldırısıyla mücadele ediyor başlıklı bir basın bülteni yayınladı . ABD İç Güvenlik Bakanlığı (DHS), Amerikan anavatanına karşı sürekli gelişen tehditlere karşı hazırlık yapmaya devam ediyor ve son zamanlarda elektrik şebekesini bozabilecek ve elektronik cihazlara potansiyel olarak zarar verebilecek bir Elektromanyetik Darbe saldırısıyla mücadele çabalarını vurguladı yazıyordu yayınlanan yazıda . The Simpsons’da bu bölümünde Emp saldırısı hakkında mesajlar veriyor . Hemen arkada güneş çizimi var üzerinde god bless this mess yazıyor . Tanrı bu pislikten korusun demek Türkçesi . Bazı bölümlerde varken bu tablo bazı bölümlerde olmuyor . 24.sezon 9. Bölüm ve 32.sezon 4. Bölümlerde de var . Bir güneş patlaması sonrası olacağı beklenirken başka bir güneş olayı zamanında Emp olayı olabilir mi ?

2009 yapımı kehanet filminde güneşte oluşan patlamalar sonucu dünyada yaşam yok oluyordu .

Benzer olarak Dark dizisinde küresel bir felaketten nükleer santrallerde aynı anda yaşanan elektrik kesintilerinden bahsediyor .

Revolution dizisinde de büyük bir elektrik kesintisi sonrasında elektriksiz yaşayan insanları görüyoruz .

Los Angeles’tan kaçış filminde Yılan pliskin tüm dünyanın elektriğini kesiyor .

2016 yapımı AmeriGeddon filminde ABD’ye karşı EMP saldırısı yapılıyor .

Matrix , Pacific Rim , Godzilla , İndependence Day Resurgence , Sonic filmlerinin hepsinde EMP cihazı kullanılıyor .

Yine ilginç örneklerden bir başkası After Armageddon belgeseli . History’nin 2010 yılında yayınladığı bu belgesel küresel ölümcül bir salgından ve sonrasında elektrik kesintilerinden bahsediyor .

 Dünyanın Durduğu gün adlı film 12 aralık 2008’de gösterime girdi . Bu filmde bir reklam panosunda korona yazması çok dikkat çekici geldi . Sonraki sahnedeyse bir EMP saldırısı oluyor .

Bu filmlerin hepsinin ortak amacı ‘’her şeyi biz tasarlıyoruz’’ demelerinden başka bir şey değil . Planlarını bize açıkça gösteriyorlar .

Blade runner 2049 filminin dikkat çektiği bir başka tarihte başka birşey mi olacak. 10 Haziran 2021 tarihine dikkat çeken film o tarihteki güneş tutulmasının olacağı gün . Güneş tutulmalarının depremlerle olan bağlantısı günümüzde hala tartışılıyor . Ancak bu daha kötü bir olay olacak . Emp saldırısının 10 haziran 2021’de olacağını tahmin ettiğimi söylemiştim . Bu sonuca yapbozdaki tüm parçaları birleştirerek ulaştım . Emp riskini anlatan raporlar , filmler zaten bu olayın olacağı hakkında mesajlar verdi . The Simpsons’da Abd İç güvenliği logosuyla kaos ortamının neden olabileceği şifresini verdi . Ayrıca the Simpsons güneşe dikkat çekti . 2021’de güneş tutulmasının tarihi Blade Runner’ın verdiği tarihti 10 haziran 2021 yönetmen Denis Villeneuve’ın bu yıl gösterime girecek olan Dune : Çöl Gezegeni filminin logosu güneş tutulması şeklinde yapılmış şaşırtıcı değil mi ?

 

10 Haziran tarihinin bir diğer önemi ise Benjamin Franklin’le alakalı .  10 haziran 1752’de Benjamin Franklin meşhur uçurtma deneyini yapmıştı . Benjamin Franklin’e Abd’nin kurucu babalarındandır  . 100 doların üstünde resmi olan ama hiç Abd başkanı olmamış yayımcıyazarmucitfilozofbilim insanısiyasetçi ve diplomat olan Franklin Abd için ve derin devlet için önemli bir kişidir .

 

10 Haziran 1752’de Benjamin Franklin, bir fırtına sırasında uçurtma uçuruyor ve uçurtmaya şimşek çarptığında Leyden kavanozunda bir yük toplayarak yıldırımın elektriksel doğasını göstermesini sağlıyor. Franklin, 1740’ların ortalarında elektrikle ilgilenmeye başladı, bu konuda hala pek çok şey bilinmiyordu ve neredeyse on yılını elektrik deneyleri yaparak geçirdi. Batarya, kondüktör bugün kullanılan bir dizi terimi icat etti. Binaları ve gemileri korumak için kullanılan paratoneri de icat etti. Yani elektrik için çok şey yapmıştır . The Economist 2021 takviminde Abd bayrağını ikiye bölen şimşek ile göstermişti .

Legends of chamberlain heights çizgi dizisi kobe bryant ın helikopter kazasını önceden bir bölümünde göstererek adından söz ettirmişti .  end of days bölümünde Sızan bir seks kaseti küresel bir internet kesintisine neden oluyor , kıyamet temalı bu bölümde önce internet daha sonra elektrikler gidiyor ve şehirde kaos meydana geliyor . Joe Biden’ın oğlunun internete sızan görüntüleri aslında bu diziyle benzerlik gösteriyor.

The Division video oyununda New York’u etkileyen ölümcül bir salgın oluyor . Yayılan virüsle tüm şehir sisteminin çöküşüyle tüm devlet kuruluşları birer birer çökmüş. Açlık ve susuzluk baş göstermiş ve bununla beraber toplum içinden çıkılamaz bir kaosa doğru sürüklenmiş. The Division 2’de ise yaşanan olayların devamında salgın sonrası ulusal çöküşe karşı ayakta kalması gereken tek şehir olan Washington DC’de düzeni sağlamak şehrin çöküşünü önlemek için savaşıyorsun . hükümetin düşmesini ve silahlı haydutların çıkmasını sağlıyor .

Lisa Montgomery’nin idamı gerçekleşti . The Simpsons bir idam konusu olacağına dikkat çekmişti . Los Angeles’tan kaçış filminde Capitol yazısını gözler önüne seriyorlar filmin vermek istediği mesaj capitol yani kongre baskınından sonra bu olay olacak . Filmin yönetmeni John Carpenter’ın New York’tan kaçış isminde de bir filmi var . Amerigeddon filmi de new york ve los Angeles’a dikkat çekmişti . Acaba Emp saldırısından los Angeles ve new york nasıl etkilenecek . Amerigeddon filminde Abd haritasına üç nokta işaretli . Amerigeddon filminde Biden’ı göstermeleri tesadüf değil . Bu olayın Biden zamanında olacağını anlatmak için .

Kehanet filminde dünyanın sonu olarak verilen tarih 10/19/09 . Film aslında bize bu tarihi değil şifreli bir şekilde başka bir tarihi fısıldıyor . Kehanetlerin yazılı olduğu kağıda tersten baktığımızda 6 10 sayılarını görebiliyoruz . 6 Hazirana dikkat çekiliyor . Filmin afişinde ‘’O’’ harfinin yerine güneş tutulması koymalarıda bunu kanıtlar nitelikte . 11 eylül şifreleride yıllar öncesinden verilmişti . The Simpsons’da EMP’nin olduğu bölümün yayınlanma tarihi 6 ocak 2013 . 6 ocakta bu yıl kongre olayı da yaşandı . 6 ocak bir mesaj için seçildi . 6 haziran tarihi için bilinçli olarak kullanılıyor . Tarihin üstünde küçük bir oynama ile 6 hazirana dönüşüyor .

Kehanet filminde 11 eylül tarihinin yazılışına tersten bakınca 11’i görmezsek 10 ve 6 rakamları 10 hazirana işaret ediyor . Zaten 10 haziranın ikinci bir 11 eylül olacağıbı düşünüyorum . Nicolas Cage abimiz gibi 9 11 01 sayısını art arda yazınca tersten bakınca bir çok 6  10 tarihi görebilirsiniz . 9 11 2001 tarihini art arda yazarsak ise 6.10.21 tarihini bulabiliyoruz . 6 Haziran 2021 ters yazılarak bulunmuş bir 11 eylül tarihidir . Bu tarih ayrıca üstadları Benjamin franklin’in uçurtma deneyiyle aynı tarihe denk gelerek ayrı bir önem taşımaktadır .

The Economist 2017 yılında Amerika elektriğini kaybederse başlığıyla bir yazı yayınladı . Emp riskine değindi . Aynı yıl yayınladığı bir kapağında tutulmanın cazibesi yazıyordu . Sitesindeyse ‘’ tutulma Amerika’nın elektrik şebekesinin değişen doğasını gösterecek’’ diyerek şifreli bir şekilde güneş tutulması zamanında emp saldırısının gerçekleşeciğini belirtti . Sıradaki felaketler kapağında güneş patlaması ile sanki kehanet filmine atıfta bulundu . 2021 kapağında ise karanlık arka fon ile gelecek karanlıktan haber verdi ve abd bayrağını bölen şimşek ile elektrik kesintisinin bu yıl olacağını gösterdi . İçerdiği gizli mesajlarla ün kazanmış animasyon film İ Pet Goat 2’de elektrik işareti ve Abd bayrağının ikiye bölünmesi ve sonrasında yıkılan ikiz kulelerle bunun ikinci bir 11 eylül olacağını anlatıyor bizlere

 

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemden tüm videoları bulabilirsiniz
http://www.faruksenturk.org

En Çok İzlenen Videolarım

Hz. Süleyman’ın Kimsede Olmayan Zenginliği
https://www.youtube.com/watch?v=HTNV-YsrVEQ

VOLVO NEDEN DÜNYANIN EN SAĞLAM ARABASI (Normal Bir Otomobilden İsveç Tankına)
https://www.youtube.com/watch?v=pnIlBlzoas8

TÜRKİYE’DE KAMERALARA YANSIYAN ESRARENGİZ GÖRÜNTÜLER
https://www.youtube.com/watch?v=INwr-K9_xrg

Yeni Zelanda Arşivinden Tarihi Görüntü Ortaya Çıktı
https://www.youtube.com/watch?v=b3_9l5fiIlw

BİR KÖPEK ÇOPTE BULDUĞU BEBEĞİ NASIL KURTARDI (Kahraman Hayvanların Hikayeleri)
https://www.youtube.com/watch?v=IL_M2GS4Ld8

KIRMIZI CİVA NEDİR (Efsanevi Kırmızı Civa Hakkında Bilinmeyenler)
https://www.youtube.com/watch?v=JZV6EJ_3ej4

Oluşturmuş Olduğum Oynatma Listelerinden Diğer Videolara da Ulaşabilirsiniz

Türk Tarihi ▶ bit.ly/2QcpElV
Özel Videolar ▶ bit.ly/3cVEkQd
Nedir? Nasıl Yapılır? ▶ bit.ly/39LPrt7
Kimdir? ▶ bit.ly/33giJxw
Bilim Teknoloji ▶ bit.ly/2U1zybk
Hikayeler ▶ bit.ly/38UgfWF
Belgesel ▶ bit.ly/38SYOWy
Peygamberlerin hayatı ▶ bit.ly/2IOf8xc
Dini Bilgiler ▶ bit.ly/2INTYzu
Gizemli Konular ▶ bit.ly/2IINbHh
Tarih ▶ bit.ly/2xvRFhU
Uzay ▶ bit.ly/39TUNm0
Spor ▶ bit.ly/3aUHMsv
Hayvanlar ▶ bit.ly/3d00EZ6
Bitkiler ▶ bit.ly/2QhboZo
Herşey ▶ bit.ly/39U0xfQ

Kendi adımın yer aldığı ‘Faruk Şentürk’ kanalımda Youtube için içerik üretmeye 2015 yılında başladım. 2016 yılından bu güne kadar aktif tutmaya çalıştığım eğitim ve bilgi konseptli kanalımda din, tarih , gizemli ve ilginç bilgiler, bilim ve teknoloji içeren bazen güncel konular, bazen de oluşturduğum özel belgeseller ile keyifli vakit gecirmenizi sağlamak amacıyla içerikler üretmeye devam ediyorum .

Kanalın daha iyi bir yere gelmesi için sizlere ihtiyacım var gerçekten
Özel sorularınız, her türlü önerileriniz için mail adresimden benimle iletişime geçebilirsiniz. ▶ hatefaruk@gmail.com
Web sitemi ziyaret edebilirsiniz ▶ www.faruksenturk.org
Bu linkten abone olabilirsiniz. ▶ https://goo.gl/nphWXX

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir