10 Haziranda İran Abd'ye Siber Saldırı Mı Yapacak ? Abd'nin Elektrikleri Nasıl Kesilecek

10 Haziranda İran Abd’ye Siber Saldırı Mı Yapacak ? Abd’nin Elektrikleri Nasıl Kesilecek

Bir önceki videomda Abd’ye 10 haziran tarihinde emp saldırısı olacak demiştim . Tarih olarak aynı fikirdeyim fakat bunun bir emp ya da siber saldırı olacağı konusunda emin değilim . Sonuç olarak Amerika’nın 10 haziran’da elektriksel sorunlar yaşayacağını söyleyebilirim . Abd’nin kritik alt yapısına yönelik son derece yıkıcı bir siber saldırı Amerika Birleşik Devletleri’ne kitlesel zayiat veren terör saldırısı veya yabancı bir terör örgütünün yönettiği veya ilham verdiği bir antlaşma müttefikinin saldırısı olasılık olarak yüksek görülmekte . ABD İç Güvenlik Bakanlığı’da Amerikalıları, İran’ın kritik ABD altyapısına karşı “geçici yıkıcı etkilere sahip” siber saldırılar başlatabileceği konusunda uyardı .
Economist’in 2021 takviminde haziran ayındaki ikinci karikatürü temiz enerji ile ilgili sanki bir sorun olacakmış gibi haziran ayının son karikatürü ise İran’la ilgili . 2021 kapağında ise 1’den 16’ya kadar soldan sağa her bir karakteri sırasıyla rakamladığımızda Biden 6 abd bayrağı 10’uncu karakter oluyor . Yine 6 – 10 önceki videomda belirttiğim 10 haziran tarihi karşımıza çıkıyor .
Abd’nin eski siber güvenlik özel danışmanı Richard Clarke ‘’ Teknolojik süreçler artık kontrol edilemediği için , plan dışı bir siber saldırının olabileceğinin ihtimal dışı bırakılmaması gerekir ‘’ diye düşünüyordu . Kontrol dışı bir Stuxnet saldırısı buna bir örnek olabilirdi . Böyle ‘’tesadüfi’’ bir savaş çok hızlı bir şekilde genişleyebilirdi . Clarke’a göre bu olay, şu şekilde cereyan edebilir :
Ülke çapındaki elektrik kesintisi sonucu büyük şehirlerdeki trafik birkaç dakika içerisinde çöker tüm elektronik iletişim felce uğrar . Büyük işletmelerin komuta sistemleri kontrolden çıkar . Kimya fabrikalarından zehirli gaz bulutları sızar . Rafineleri yanar , trenler raydan çıkar , uydular uzaya fırlatılır ve uçaklar düşer . Halkın temel bakım hizmetleri gibi , finans sistemi de çöker . Bunun sonucunda ülke çapında açlık ve yağma , isyan ve çölümler baş gösterir .
2013 yapımı “American Blackout” belgeseli bu konuyu çok güzel anlatıyor , Amerika Birleşik Devletleri’ne yapılan bir siber saldırının elektrik şebekesini çökertmesi durumunda olanların etkisini ayrıntılı bir şekilde ortaya koyuyor.
Bu saldırının ikinci bir 11 eylül olacağını söylemiştim . İran’ın ya da İran’ın terör örgütlerinden birinin Amerika Birleşik Devletlerine böylesine yıkıcı bir siber saldırı ya da emp saldırısı yaptığını bir düşünün . ABD’nin tepkisi sizce nasıl olurdu ?

Her türlü düşüncenizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna basabilirsiniz.

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemden tüm videoları bulabilirsiniz
http://www.faruksenturk.org

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir