5 ÖLÜM GİRİŞİMİNDEN KURTULAN ADAM Öldürülemeyen Michael Malloy

5 ÖLÜM GİRİŞİMİNDEN KURTULAN ADAM Öldürülemeyen Michael Malloy

İrlanda’nın Donegal şehrinde doğan Micheal Malloy sonraları İrlanda’dan ABD’ye göç etmiş 1920 ve 30’lu yıllarda New York şehrinin sokaklarında yaşayan bir adamdı.

Büyük Buhran döneminde New York’ta yaşayan Micheal Eski bir itfaiyeciydi . Zor zamanlara düşmüştü ve içkiye oldukça düşkün evsiz biriydi. Abd’de o zamanlar içki yasaktı . Alkollu içecekler gizli bir şekilde satılıyor ayrıca gizli barlarda servis ediliyordu. Micheal gittiği bu barlardan birinde birkaç arkadaş edinmeye başladı.

Malloy hayatında fazla dikkat çekici birisi değildi, ancak dünyanın en inatçı cinayet kurbanı olduğunda bu değişecekti. Ölümünden sonra ona çeşitli takma isimler kazandıran beş cinayet girişiminden kurtulacaktı: “Demir Mike,” Mike “Dayanıklı Malloy” ve “Bronx’un Rasputin” i.

Micheal Malloy , Tony Marino adında birinin barına gidiyordu . Bu adam daha önce Betty Carlson adında bir kadına hayat sigortası poliçesi imzalatmış ve onu sinsice zatürre ederek ölmesine sebep olmuşlardı . Kadın ölünce sigortadan 2.000 $ para almışlardı . Aynı planı Micheal’a da yaptılar .

Beş dolandırıcı, Micheal Malloy’un durumundan yararlanmaya karar verdi . Amerika’nın içki yasağının son yılıydı .

Beş adam – Tony Marino, Joseph Murphy, Francis Pasqua, Hershey Green ve Daniel Kriesberg, Micheal’a üç hayat sigortası poliçesi imzalatıp ardından kendisini ölümüne içirmeyi planladılar.

1933 yılında plan devreye sokulmuştu .Marino , Malloy ile arkadaş gibi görünmeye karar verdi . Micheal’a iyi davranıyor ona ücretsiz içki veriyordu . Marino’nun planı işliyordu . Micheal’ın nezaketle yaptığı ama fark etmediği şey, bilmeden kendi üzerine çıkarılan üç hayat sigortası poliçesine imza atmasıydı . Dolandırıcılar onun ölümüyle 3.500 dolar bugünün parasıyla yaklaşık 70.000 dolar parayı sigorta şirketinden alacaklardı .

Gizli bar işleten Marino, ona sevdiği her şeyi ücretsiz olarak içebileceğini söyledi. Malloy 50’lili yaşlarının sonundaydı . Çok kötü durumdaydı ve , ölmesinin kolay olacağını düşündüler.

Yanılmışlardı.

Micheal Malloy bütün gün boyunca , hemen hemen her gün içiyordu . Hal böyle olunca Tony Marino Micheal’ın ölümüne içeceğini düşünerek ona sınırsız kredi verdi. Micheal ücretsiz likörünün tadını birkaç hafta çıkarmıştı . Bu durum çeteye pahalıya mal olmaya başlamıştı . Micheal gününün büyük bir kısmında içmesine rağmen, bu onu öldürmedi. Eski bir kimyager olan Murphy, Micheal’a bazı yeni şeylerin geldiğini söyledi . Marino daha sonra Micheal’ın likörünü antifrizle değiştirdi

Fakat Micheal , Murphy’nin araba antifriziyle karıştırdığı alkolden etkilenmedi

. Sonraki birkaç gün boyunca çete, Micheal’ın içeceklerini daha güçlü dozlarda antifriz, daha sonra terebentin sonrasındaysa sıçan zehiri ve at merhemiyle güçlendirdi. Micheal  içmeye devam etti, yeni arkadaşlarıyla güzel zamanlar geçirdiğini sanıyordu . Çete, gıdaya geçişin Micheal’ın ölümünü en iyi şekilde hızlandıracağını düşünüyorlardı.

Bu sefer fikir Pasqua’dan geldi  viskiye batırılmış istiridye yedikten sonra bir adamın öldüğünü gördüğünü söyledikten sonra fikir ortaya çıktı.

Marino Malloy’a metil alkole batırılmış çiğ istiridye servis etti . İki düzine mideye indirdikten sonra Malloy, yemekten o kadar etkilenmişti ki Marino’ya bir restoran açmasını önerdi. Bir sonraki deneme çürük sardalyalı , metal talaşlı , camlı sandviçler.  Sonuç yine aynıydı .

Aslında kilo alıyor gibiydi.

Çete için sinir bozucu geçen bir aydan sonra, başka bir planı devreye soktular.  Micheal’ı sızıncaya kadar içirdiler   . Şubat ayındaki dondurucu bir gecede yarım mil uzakta karla kaplı Claremont Park’a götürdüler ve banka taşıdılar  . Kışın ortasında paltosunu çıkardılar ve gömleğini açtılar . Ardından Micheal’ın üzerine 5 galon yani yaklaşık 18 litre su döktüler. Islatma sırasında bile uyanmadı. Ama ertesi gece soğuk algınlığı olmadan geri döndü. . Michael Malloy’a karşı dört cinayet girişimde bulunulmuştu. Ama hiçbiri onu ölümün eşiğine bile getirmemişti. Daha acımasız yöntemlerin denenmesi gerektiğine karar verildi.

Sonunda, bıkkın olan çete 30 Ocak 1933’te  bir taksi şoförüyle Micheal’a çarpması için 150 dolar karşılığında anlaştılar  . Yine çok sarhoş olan Micheal’ı  önce yol kenarında bırakacaklar daha sonra taksici ona çarpacaktı .  . Plan işliyordu sarhoş Micheal’ı yol kenarına bıraktılar . Taksi şöförü aracı hızlandırarak Micheal’ın üzerine sürdü Micheal sarhoş olmasına rağmen aracın ezmesinden kurtuldu . Fakat taksi geri dönüp aracı tekrar üzerine sürdüğünde ikinci sefer kaçamadı . Taksi ona çarptı ve oradan uzaklaştı . Yoldan geçenler korktukları için Micheal’ı ölüme terk ettiler. Polis kazadan sonra onu buldu ve biraz yaralanmış halde bir hastaneye götürdü. Çete neşeli bir halde onun ölüm haberini görmek için gazetelere ve morglara baktılarsa da Micheal’ın öldüğüne dair bir şey bulamadılar. Micheal’ın ölümünün açıklanmasını beklediler. Günlerce gazeteler Micheal hakkında hiçbir şey yazmamıştı .

 

Micheal , kırık bir kafatası kırık bir omuzla hastanede farklı bir isim altında iyileşiyordu. Üç hafta sonra geri döndü . Barın kapının önünde içki arayan Micheal Malloy vardı . Söz konusu geceyi hatırlamamıştı, tek bildiği şey susamıştı.

Çete bu işe bir son vermek istiyordu . Bir kiralık katille temasa geçtiler, ancak 500 dolarlık ücreti çok pahalıydı onlar için .

22 Şubat gecesi Marino, Micheal’a içki maçı için meydan okudu. Marino viski içti, Micheal odun alkolü . Micheal sarhoş göründüğünde Murphy ve Kreisberg onu barın üstündeki Marino’nun yatak odasına taşıyıp ağzına bir el havlusu doldurdular ve boğazından içeriye açık bir gaz borusu taktılar. Hortumu ağzına yerleştirdikten sonra Kreisberg gazı açtı Bir saat içinde Malloy nefes almayı bıraktı ve sonunda öldü.

sahte bir ölüm belgesi vermesi için çete bir  doktora 50 dolar ödedi . Micheal Malloy ölümünden yaklaşık dört saat sonra gömüldü . Çete, bir sigora şirketinden 800 dolar aldı  . Diğer sigorta şirketinedene Micheal’ın ölümüyle gelecek olan sigorta parasını almak için gittiler . İddiayı meşrulaştırmak için sigorta şirketi cesedi görmek istedi. Ancak Pasqua cesedin gömüldüğünü söylediğinde, sigorta şirketi yetkilileri aradı. Mayıs 1933’te Malloy’un cesedi çıkarıldı. Sahte ölüm belgesi otopsinin aksini kanıtladığını söyledi.

Micheal’ın ölümünden sonra ‘Dayanıklı Mike’ hikayesi halk arasında yayılmıştı. Yerel halkı ziyaret eden polisler, sürekli ölümden kurtulan adam hakkında hikayeler duydular.

Polis daha sonra bu bulmacayı bir araya getirmeye başladı. Green tam payını almamış ve konuşmaya başlamıştı, profesyonel tetikçiyi arkadaşlarının işe almak için ayarlandığını ancak fiyatı yüksek bulduklarını söyledi. Polis, aynı konuşmayla gizemli koşullarda zatürreden ölen başka bir kurban Betty Carlson’ı öğrendi. Ölümü için hayat sigortasından yararlanacak olan kişi Marino’ydu. Çetenin daha öncede buna benzer olaylarda parmağının olduğu anlaşıldı .Çeteyi tutuklamak için yeterli kanıt vardı ve polis çeteyi tutukladı.

. Çok geçmeden. Frank Pasqua, Tony Marino, Daniel Kriesberg ve Joseph Murphy , Bronx İlçe Adliyesi’nde göründüler. İlk olarak, akli dengelerinin yerinde olmadığını savunmaya çalıştılar, ama bu işe yaramadı.  Ölüm cezasına çarptırıldılar .

Haziran ve Temmuz 1934’te Pasqua, Marino, Kriesberg ve Murphy Sing Sing hapishanesindeki elektrikli sandalye de idam edildi. Harry Green, çetenin infazdan kurtulan tek üyesiydi ve bunun yerine hapse gönderildi.

Michael Malloy, sadece en inatçı cinayet kurbanı olduğu için bilinmiyordu. Cinayet davası New York Şehri Tıp Muayenehanesi tarafından ilk soruşturulan davalardan biriydi .

Ölümünden bu yana 80 yılı aşkın bir süre geçti, ancak Malloy’un mirası, tıpkı yapmaya devam ettiği gibi hayatta kalıyor. Hikayesi 2015 yılında ‘Zehrin Adını Ver’ adlı bir belgeselde yer aldı.

 

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemizden tüm videoları bulabilirsiniz
https://www.faruksenturk.org

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir