6 şubat Bölüm 3 | Kutup yıldızının gizemi

6 şubat Bölüm 3 | Kutup yıldızının gizemi

6 şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Türkiye depreminin şifrelerini 2 farklı video ile paylaşmıştım . Bu video 6 şubat depremi şifrelerinin 3. Ve son bölümü olacak inşallah .
5 Şubat 2023 saat 21:30’da Aslan burcunun 16° ‘sinde bir dolunay meydana geldi . Bu dolunayı önemli kılan unsur gerçekleştiği derecede Dubhe sabit yıldızının olmasıydı. Büyük kepçe- Büyük Ayı takımyıldızı içerisinde bulunan Dubhe ve Merak adlı iki yıldızı kullanarak hayali bir çizgi çizilerek Kutup yıldızı bulunabiliyor .
Yani 5 Şubat’taki Dolunaya eşlik eden ve 6 Şubat’ın ilk saatlerinde meydana gelen depremin ezoterik ve sembolik bir mesaj olduğunu söyleyebilirim . Bu mesaj şöyle olmalı kanaatimce ‘’ Dubhe yıldızını takip et polaris yani Kutup yıldızını bul , sonrasında Swastika yani Gamalı haç sembolünü anımsa , kutup yıldızının ne olduğunu araştır ve piramitlerin inşasında o zamanki Kutup yıldızı Thuban’ın referans alındığını hatırla .
Swastika sembolünün Hitler’den dolayı kötü bir sembol olduğunu düşünebilirsiniz ama bu sembol çok kadim bir sembol antik medeniyetlerin ortak sembolü diyebiliriz. Bir kalemi güzel sözler yazmak içinde kullanabilirsiniz kötü kelimeler yazmak içinde , yani demek istediğim şey bir sembolün hangi niyetle kullanıldığı önemlidir . Kutup yıldızını kadim medeniyetler binyıllar öncesinden kullanıyordu fakat bu sembol aynı zamanda masonların kullandığı gizli bir sembol . Hatta masonik sembolizmin kalbinde tamda merkezinde olduğunu söyleyebilirim . Onların dediği gibi ‘açık alanda gizli’ .
Önce Türkiye depremini gösteren işaretlere değinmek istiyorum daha sonrasındaysa kutup yıldızının masonik sembolizmde ne anlama geldiğini anlatmaya çalışacağım .

Çok fazla kaynaktan yararlandığım için hepsini buraya yazmak imkanzsız olacak bu yüzden en çok yararlandığım birkaç kaynağı paylaşmayı tercih ettim . Albert Pike’ın Moral And Dogma kitabından Mithra gizemleri ile paylaştığım bölümde yararlandım .

Bir steemit kullanıcısının Kuzey yıldızı ve Venüs hakkında çok değerli bilgiler verdiği bir makaleden yararlandım .
https://steemit.com/life/@muzammil1/the-north-star-depicted-in-the-center-ceiling-of-a-masonic-lodge-at-andaz-hotel-london

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir