Bill Gates Kıtlığa Hazırlanıyor | Neden Tarım Arazisi Aldığı Ortaya Çıktı

Bill Gates Kıtlığa Hazırlanıyor | Neden Tarım Arazisi Aldığı Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz yüzyılda binlerce yıllık gerçek tarım yeşil devrim ile yok edildi . 1940 yılında ilk adım atıldı . Norman Borlaug’a Nobel ödülünü kazandıran hastalık direnci yüksek ve ürün açısından verimli olan buğday çeşitleri geliştirmesiyle genetiği değiştirilmiş ürünlerin yaygınlaşması hız kazandı . Çok geçmeden 1950 – 60 larda ürün veriminin üçe katlanması ve bazı manipülasyonlarla . Tarım , tüm dünyada tohum ve ilaç sektörüne el atan küreselci şirketlerin tekeli haline geldi . Görünüşte ürünlerin verimi üç katına kadar artmıştı fakat tohumu sürekli satın almak zorundasınız ve ilaç kullanmak zorundasınız . Kullanılan ilaçların bitkiye dolayısıyla insana olan zararları yıllar sonra sorgulanır oldu . Genetiği değiştirilmiş tohumlar görünürde verimli olsa da besin değeri ve kalori düşüklüğüyle gerçek tohumların sağlığına asla ulaşamayacak . Ayrıca tarımda kullanılan ilaçların insan sağlığı üzerinde etkisini tam olarak bilen kimse yok . 1940’lardan bugüne geçen onyıllarda teknoloji daha da gelişti insan nufüsu daha da arttı . Bir gıda krizinin kapıda olduğu söyleniyor . İklim değişikliğinin getirdiği kuraklık bu yıldan başlayarak önümüzdeki birkaç yılda kıtlık olarak karşımıza çıkacağı heryerde söyleniyor . Kıtlık geliyor derken Bill Gates’in ABD’de sahip olduğu tarım arazileri kamuoyunun dikkatini çekti . Bill Gates Amerika’da 18 eyalette yaklaşık 1 milyon dönüm tarım arazisi satın altı . Küreselci şirketler ve milyarder de tarım arazileri satın alıyor . Henry Kissinger ‘’petrolü kontrol ederseniz ulusları , gıdayı kontrol ederseniz insanları kontrol edersiniz ‘’ demişti . İnsanoğlunun dünya hayatında en zorlanacağı şey açlık ve susuzluktur . Su demişken Bill Gates’in fonladığı Peter Janicki’nin sahip olduğu Janicki Bioenerji tarafından geliştirilen OmniProcessor adında bir proje dışkıyı arıtarak içme suyuna dönüştürüyor . 1000 santigrat derece sıcaklıkta çalışan makine, günde 100 bin kişinin dışkısını işleyerek 86 bin litre içme suyu ve 250 kw elektrik enerjisi üretiyor. Su sorununu da çözmüş gibi gözüküyorlar . Konu Bill Gates olunca insan düşünüyor bu adam neyin peşinde diye . Aslında Bill Gates ne düşünüyor diye değil de abileri ne planlıyor diye sormak lazım .
Geleneksel tarımda değişikliğin ilk başlangıcı seralardır . Fikir olarak Roma dönemine dayandığı düşünülüyor . Yüzyıllar öncesinde yapılmış sera türleri olsa da günümüzdeki halini 1800’lü yılların sonunda aldı . Yeşil devrim sonrası arazi tarımı ve seracılık günümüze kadar geldi . Günümüzden geleceği yorumlarsak Yeni yeşil devrim , tarım ve bitki yetiştiriciliğinde büyük değişikliklere neden olacak . Gelecekte insanlığı bekleyen iki çeşit tarım var . Kontrollerin çoğunu teknolojiye bırakan Akıllı çiftçilik ve dikey tarım . Bill Gates’in 2016 yılında denemelerini yaptığı ayrıca devasa tarım arazileri aldığına göre hala devam ettiği akıllı çiftlik modeli geleceğin tarım modeli olacak . Time dergisi de The Great Reset’i anlatırken şunları söylüyor .
2022 yazında, çağımızın diğer büyük krizi kıyamete dönüştü. İklim çöküşü nihayet gelişmiş dünyaya indi ve sosyal sistemlerin dayanıklılığını test etti. Ortabatı ABD’de, şiddetli kuraklık, dünyanın tahıl üretiminin altıda birini sağlayan mahsulleri yok etti.
Şimdi Bill Gates ve diğer milyardelerin neden tarım arazisi satın aldığı daha da netleşti .

#billgates #billgateskıtlığahazırlanıyor #nedentarım arazisi aldığı ortaya çıktı
Her türlü düşüncenizi yorum olarak belirtebilirsiniz. Videoyu beğendiyseniz beğen butonuna basabilirsiniz.

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemden tüm videoları bulabilirsiniz
http://www.faruksenturk.org

Oluşturmuş Olduğum Oynatma Listelerinden Diğer Videolara da Ulaşabilirsiniz

Türk Tarihi ▶ bit.ly/2QcpElV
Özel Videolar ▶ bit.ly/3cVEkQd
Nedir? Nasıl Yapılır? ▶ bit.ly/39LPrt7
Kimdir? ▶ bit.ly/33giJxw
Bilim Teknoloji ▶ bit.ly/2U1zybk
Hikayeler ▶ bit.ly/38UgfWF
Belgesel ▶ bit.ly/38SYOWy
Peygamberlerin hayatı ▶ bit.ly/2IOf8xc
Dini Bilgiler ▶ bit.ly/2INTYzu
Gizemli Konular ▶ bit.ly/2IINbHh
Tarih ▶ bit.ly/2xvRFhU
Uzay ▶ bit.ly/39TUNm0
Spor ▶ bit.ly/3aUHMsv
Hayvanlar ▶ bit.ly/3d00EZ6
Bitkiler ▶ bit.ly/2QhboZo
Herşey ▶ bit.ly/39U0xfQ

Kanalın daha iyi bir yere gelmesi için sizlere ihtiyacım var gerçekten
Özel sorularınız, her türlü önerileriniz için mail adresimden benimle iletişime geçebilirsiniz. ▶ hatefaruk@gmail.com
Web sitemi ziyaret edebilirsiniz ▶ www.faruksenturk.org
Bu linkten abone olabilirsiniz. ▶ https://goo.gl/nphWXX

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir