Elon Musk John Connor Mı ? 6. Kitlesel Yok Oluş Mu !

Elon Musk John Connor Mı ? 6. Kitlesel Yok Oluş Mu !

Elon Musk , John Connor Mı ?

 İnsanlığın geleceği için çok endişeleniyor gibi görünen Elon Musk yine tartışmalara neden olacak bir açıklama yaptı . Önceki açıklamalarında dünya nüfusundaki artışın azaldığını , Zombi kıyameti gerçekleştiğinde, bir alev makinesi aldığınıza memnun olacaksınız şeklinde attığı twiti . Yapay zekanın terminatör benzeri bir kıyamete neden olabilme risklerine önceki açıklamalarında yer vermişti . Yine felaket temalı açıklamalarda bulundu ama son açıklamaları biraz farklıydı . 

Biological Reviews’in yayınladığı araştırma masonik düşüncenin sözde , bilimsel olduğunu gösteriyor .  araştırma profesörü olan Robert Cowie,

“Omurgasızları dahil etmek, Dünya tarihindeki Altıncı Kitlesel Yok oluşun başlangıcına gerçekten tanık olduğumuzu doğrulamanın anahtarıydı” .  ” 1500 yılından bu yana, Dünya iki milyon bilinen türünün yüzde 7,5 ila 13’ünü zaten kaybetmiş olabilir ” dedi . 

Elon Musk, araştırmaya katıldığını ve güneşin genişlemesi nedeniyle *tüm* türlerin yok olma olasılığının %100 olduğunu söyledi.  

İlk Terminatör filmi 1984’te vizyona girmişti George Orwell’in 1984’üne atıf mı yaptılar bilmiyorum . Film serisinde gelecekten farklı yıllardan gelen Terminatör , Sarah Connor’ı öldürme göreviyle gelecekten gelir . daha sonra John Connor’ı koruma görevi ona verilir .  Cyberdyne Systems şirketinin Skynet adındaki yapay zeka ağı insanlığı ortadan kaldırmak için nükleer silahları ateşlemiş dünyayı kıyamet yerine çevirmişti .İlk filmde 1984 yılına dönüş yapıyorlarken , filmin devam filmlerinde 2022 ve 2029’a zamanda yolculuk yapıyorlar . İlk filmlerde robotlara karşı insan direnişinin öncüsü olan John Connor , Terminatör Genisys filminde ise Skynet’in yanında yer alıyor ve insanlığı yok etmek istiyor . Yaklaşık 6 ay önce Elon Musk hakkında bir video yapmıştım burada Musk’ın Skynet’ine dikkat çekmek istemiştim . Sormak istediğim soru şuydu aslında . Elon Musk , John Connor Mı ?

Musk’ın OpenAİ şirketinin ne yaptığını tam olarak bilmiyoruz . Belki robot Siborg’lar üretiyordur .  Musk insanlık için yapay zekanın bir tehdit olabileceği açıklamasını yaparken Skynet’ten bahsetmişti . Skynet Terminatör filminde geçen bir yapay zeka . Cyborglar  , nükleer silahlar , uydular , denizaltları her elektronik cihaza erişim sağlıyordu . Ardından dünyanın her yerine nükleer saldırılar yapıyordu . Elon Musk’ın OpenAİ şirketi Skynet olursa  , Musk eğer Cyborg geliştiriyorsa Cyborgları ve tüm cihazları ele geçirmek ve insanlığı yok etmek isteyebilir mi ? Bu düşünce biraz hayal ürünü gibi geliyor olsa da o şirkette yararlı araştırmalar yapıldığını düşünmüyorum . Son olarak Dünya Ekonomik Forumu ve küresel şirketlerin katılımıyla gerçekleşen Cyber Poligon siber savaşların olacağı ayrıca Musk’ın internetinin kullanılması için uzun süreli internet kesintilerinin olacağının sinyalini veriyor .

  İnternette yazılı olan sahte başarı öykülerine inanmayın , onların arkasında küresel güçler var bu yüzden bir anda zenginleşiyorlar ve bu yüzden ‘ sözde harika’ başarı öyküleri anlatılıyor . 1997 yılında Musk’ın nasıl göründüğünü bir bakın isterseniz .

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir