İnsan Derisinden Abajur Yapan Sadist Kadın - Buchenwald Cadısı İlse Koch

İnsan Derisinden Abajur Yapan Sadist Kadın – Buchenwald Cadısı İlse Koch

Ilse Koch insanlık tarihinin en sadist acımasız kadınların biriydi . Buchenwald’ın Cadısı olarak anılan bu kadın insanlara eziyet etmeyi seven , onları kırbaçlayan , hatta insan derisinden cisimler yapmasıyla biliniyor . İnsan derisinden abajur insan derisiyle kaplanmış bir fotoğraf albümü onun sadistliğini kanıtlar nitelikte .

Ilse Köhler adıyla 22 Eylül 1906’da ,Almanya’nın Dresden şehrinde doğdu
Mesleği sekreter olan İlse , 1932’de Nazi partisine katıldı . Dört yıl sonra 29 Mayıs 1937’de Karl Otto Koch ile evlendi SS’de Sachsenhausen kampının komutanı albay Karl Otto Koch. 1937 yazında, Weimar yakınlarındaki yeni bir toplama kampı olan Buchenwald’a transfer edildi. Orada Koch, sadist ve sapık olarak ünlendi , mahkumları dövdü ve onları kendi eğlencesi için fiziksel olarak yorucu faaliyetler yapmaya zorladı. İlse ve kocası, Buchenwald’ın arazisinde zarif bir evde cömert bir yaşam tarzının tadını çıkardı , bu arazi büyük bir binicilik alanına sahipti. Mahkumlar aç kalmaya zorlansa da, Koch’lar istedikleri tüm yiyecek ve alkole sahipti . Mahkumları SS personeli için evlerinde cinsel partiler için tuttukları iddia ediliyor .
Karl Otto, çalıştığı kamplardaki kişisel açgözlülüğü ile tanınırken Ilse, hayvani zulüm ve sadist davranışları nedeniyle “Buchenwald’ın Cadısı” olarak biliniyordu. Atını kampta sürmeyi, dikkatini çeken mahkumları kırbaçlamayı severdi. Hobisi, özel olarak öldürülmüş toplama kampı mahkumlarının derilerinden yapılmış abajurlar, kitap kapakları ve eldivenlerdi .
Ilse Koch, kamp gezintilerinde özel dövmeli mahkumları seçecekti. Bu mahkumlar öldürülecek ve derileri daha sonra SS muhafızları tarafından kullanılmak üzere tabaklanacak ve saklanacaktı .
Dövmeli derilerden yapılmış abajurları toplama hazzı , savaştan sonra Nürnberg Duruşmalarında bir tanık tarafından açıklandı :
Vücutlarında dövme olanları özellikle seçiyor , onları abajurlara ve diğer süs ev eşyalarına dönüştürüyordu .
Stefan Heymann’ın Sidelights on the Koch Affair kitabında , Koch’ların insan derisinden lambalara sahip olmasının onları diğer SS subaylarından ayırmadığına dikkat çekiyor. Diğer SS personellerinin evlerindede aynı sanat eserlerine sahip olduklarını söylüyor.
1947’de Majdanek’de ABD ordusu tarafından yargılanan ilk Nazilerden biri oldu .
Dava dünya çapında medya dikkatini çektikten sonra, sadist olarak tanımlandı ve savaş sonrası Alman toplumunda “toplama kampı katili” imajı mevcuttu.Öldürülen mahkumların derisinden ayırt edici dövmelerle hediyelik eşya yapmakla suçlandı , ancak bu iddialar her iki duruşmasında da reddedildi. Mahkumlara karşı zulmü nedeniyle “Buchenwald’ın Cadısı” olarak biliniyordu .

Karl Otto üç mahkumun izinsiz öldürülmesi ile suçlanırken, Ilse zimmete para geçirmekle suçlandı. Ilse beraat etmiş olsa da, Alman bir mahkemede bir yargıç olan bir SS subayı araştırma boyunca kampta mahkûmları öldürmesi için Koch’un emirleri olduğunu gösterdi ve esirlerin mallarını çalıp zimmetine geçirdiğini ortaya çıkardı. Otto Koch Rus askerlerinin kampı ele geçirmesinden 1 hafta önce idam mangası tarafından Nisan 1945’te kurşulanarak infaz edildi.
Savaşın sonunda,İlse Koch tutuklandı ve “Buchenwald’daki cinayetlere yardım, ayaklanma ve ceza planına katılmakla” suçlandı. 1947’de bir Amerikan askeri mahkemesi Koch’u suçlu buldu ve onu ömür boyu hapse mahkum etti.
17 Ekim 1949’da hapishaneden serbest bırakıldı. Batı Alman hükümeti aynı gün onu tutukladı ve Buchenwald’da geçirdiği süre boyunca Alman vatandaşlarını istismar etmekle suçlandı ve ömür boyu hapse mahkum edildi. 1967’de Almanya’nın Aichach kentindeki kadın hapishanesinde hücresinde kendisini çarşaflarla asarak intihar etti.

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemizden tüm videoları bulabilirsiniz
https://www.faruksenturk.org

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir