KIRMIZI CİVA NEDİR (Efsanevi Kırmızı Civa Hakkında Bilinmeyenler)

KIRMIZI CİVA NEDİR (Efsanevi Kırmızı Civa Hakkında Bilinmeyenler)

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemizden tüm videoları bulabilirsiniz
https://www.faruksenturk.org

Kırmızı Civa Nedir
Civa’nın nadir bulunan bir türü olan kırmızı civa oldukça pahalıdır. Bazı bilimsel söylemlere göre aslında kırmızı civa diye bir element türü yoktur. Kırmızı civa diye bilinen elemen farklı norm süreçlerinde ısınmış normal civaya verilen isimdir. Peki aslında kırmızı civa nedir ve kırmızı civa ne işe yarar?

Son 40 yıldır ismi ciddi anlamda geçmeye başlayan kırmızı civa tam anlamıyla herhangi bir ülke tarafından kabul görerek raporlarla kanıtlanmamıştır. Yıllardır varlığı hakkında bilgiler ve efsaneler dolaşmakta olup tıp ve askeriye için kullanılabildığı iddia edilmektedir. Tıp açısından çok yararlı bir madde olduğu söylense de aynı zamanda askeri açıdan da bir o kadar tehlikeli bir maddedir. Ural Dağlarında bulunan bu maddenin Rusya dışına çıkartılarak satışının yapıldığı düşünülmektedir.

Kırmızı Civa Ne İşe Yarar
Avrupa’da ilk olarak 1995 yılında Almanya’da ele geçirilen bu maddeyi incelemek üzere ülkenin savunma bakanlığı el koyarak içinde dünyanın en pahalı maddelerinden biri olan Plütonyumuoranında barındırdığını açıklamıştı. İlk olarak Rusya’nın yön ve hedef belirlenmesi ve radar sinyali kesicisi olarak bu maddeyi kullandığı kamuoyuna yansımıştır. Ayrıca kırmızı toz hale getirilerek Sülfür Vermillion adı altında büyük gemilerin su altındaki kısımlarını boyamak için kullanılır. Yapısında bulundurduğu maddeler açısından Tıp dalında da kullanılmak istenen bu madde hakkında, tarihte insanların kırmızı civayı kullanarak genç gözüküp, daha uzun yaşadıkları söylenmektedir. Patlayıcı yapımında daha az malzeme ile daha fazla etki vermek adına kullanılmak istenen bu madde ülkemizde yakalanarak incelenmek üzere el konulmuştur. İddialara göre bir dönem tüplü televizyonların ve “Singer” marka dikiş makinelerinin içinde bulunduğu belirtilmişti. Günümüzde alıcısının çok olduğu kırmızı civa fiyatı litre bazında 1 Milyon dolar olduğu söylenmektedir
Varlığı yıllardır tartışılan bir civa türevidir. Kırmızı Civa, son 40 yıla damgasını vuran dünyanın en gizemli maddesi olarak bilinir. Frenginin tedavisinde kullanılması için bazı ülkelerde deneylerde kullanıldı. 1913 yılında yapılan deneylerden bir sonuç alınamadı. 1980’li yıllarda efsane haline gelen Kırmızı Civa’nın Sovyetler Birliği’nin sahip olduğu uzun menzilli nükleer füzelerde yön belirleme ve hedef ülkelerden gelen radar sinyallerini kesici olarak kullanıldığı iddia edildi.
Bir söylentiye göre kırmızı civa Hitler’in gizli deneylerinin bir ürünüydü ve televizyonlara ve dikiş makinalarına gizlemişti
1950-65 yılları arasında üretilmiş Grunding marka televizyonların tüplerinde ‘kırmızı cıva’ olduğu söylentisi
ve 2009’da Suudi Arabistan’da insanlar 40’lı, 50’li yılların yapımı Singer marka dikiş makinalarında kırmızı civa olduğu iddiaları konuşulur olmuş.
İnternetteki bir videoda aynada görünmeyen kırmızı civa acaba görünmezlik kırmızı civa ile gerçekleşebilir mi diye düşündürüyor .
Kırmızı civanın nükleer savaş başlıkları veya kıtalar arası roket sistemlerinde dengeleyici olarak kullanılan dünya üzerinde ki kütlesi en ağır madde.
maddenin en önemli özelliği insan vücuduna zerk edildiğinde hücre yenilenmesi sağlaması
varlığı hiçbir bilim kuruluşu tarafından resmen kabul edilmeyen ve yıllardır tartışılan bir civa türevidir.
new sceintist dergisi 1992 yılında kırmızı civa’nın füzyon teknolojisi’nde kullanıldığını konu alan bir rapora yer verdi. amerikan lawrance livermore labaratuvarında yapılan çalışma bilim dünyasında büyük yankı uyandırdı. ancak tüm bu iddialara rağmen avrupalı bilim insanları kırmızı civa tanımlamasına mesafeli durdu ve hiç bir zaman böyle bir maddenin varlığını kabul etmedi.

rusya’da döneminin saygın gazetelerinden biri olan pravdada 1993 yılında sızan bilgi notları ışığında bu konuda ilk ciddi haber yapıldı. ural dağlarında çıkarılan kırmızı civa’nın rusya toprakları dışına kaçırıldığı iddiası yer aldı. 1994 yılına gelindiğinde amerikan medyası rus ıtar tass haber ajansını kaynak göstererek bu ülkeden kaçak yollarla avrupa piyasasına terörist faaliyetlerde kullanılmak üzere yüz milyonlarca dolar değerinde kırmızı civa kaçırıldığını yazdı. dönemin ünlü terör örgütlerinden, libya, iran, suriye ve ırak’ta saddam hüseyin yönetiminin kırmızı civa elde etmek için milyarlarca doları gözden çıkardığı iddiaları bu haberde yer aldı.
1997 yılına gelindiğinde abd kökenli atom bilimcileri bülteni kırmızı civa’nın varlığına yönelik ciddi iddialar ortaya attı. ancak bu tarihe kadar somut bir belge, efsane maddenin kendisine rastlayan olmadı.

Bu efsanevi element hakkında bilinmeyenleri sizinle paylaştım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir