Koral Radarları Kör Eden Sistem

Koral Radarları Kör Eden Sistem

Elektronik Harp Sistemi Koral Aselsan tarafından tasarlanıp üretilmiş bir savunma sistemidir . düşman radarlarının sinyallerini elektronik karıştırma yaparak , elektronik sinyal göndererek radarların körleşmesine neden oluyor. 8×8 taktik araç üzerine entegre edilmiş olan Koral Elektronik Destek Sistemi’nin maksimum menzili yaklaşık olarak 500 km , optimum menziliyse 350 – 400 km’lik alanı kapsayabilmektedir .
Elektronik Taarruz Sistemi’nin ise maksimum menzili yaklaşık olarak 200 km optimum menzili ise yaklaşık olarak 150 km’lik alanı kapsayabilmektedir .
KORAL’ın yapım işlemi tamamlandıktan sonra hizmete girmeden önce 1000 farklı testten geçmiş olduğu belirtilmiştir . Testleri başarı ile tamamlamış olan KORAL prototipi 22 Şubat 2016 tarihinde Aselsan’ın Gölbaşı tesislerinde yapılan törenle hava kuvvetleri komutanlığına teslim edilmiştir
Hedef radarların karıştırılması, aldatılmasını sağlıyor , helikopterlerin kullandığı konum belirleme ve telsiz sistemlerini karıştırabiliyor . Tuzaklanmış el yapımı patlayıcıların cep telefonu ve internet üzerinden patlatılmasının da önüne geçiyor. Böylelikle, modern teknoloji ile haberleşme ve bilgi almayı engelliyor. Koral Sistemi 2015 yılında Ege tarafında Yunan sistemlerine karşı çok kez kullanıldığı yönündedir . Bugünlerde İdlib’de kullanılmaktadır .
Görünürde radarı aktif oluyor fakat gelen elektronik sinyallerden dolayı yaklaşan hava araçlarını göremiyor.
Mobil Elektronik Harp Bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruz aracından oluşan Koral, askeri araçlara entegre ediliyor, geniş bir frekans bandında çalışabiliyor.
Düşman hava savunma sistemlerine kör edebilecek,
Düşman radarlarını köreltebilecek,
Düşmanın iletişim sistemlerimi yanıltabilecek,
yetenek ve kabiliyetlere sahip olmuştur.

2013 yılından bu yana yürütülen sistem testleri , sistem doğrulama , modern ve karmaşık yapıdaki radar sistemlerine uygulanan elektronik taarruz denemelerinden olumlu sonuçlar almıştır . Geleceğin savunma teknolojisi olarak değerlendirilen aktif elektronik taramalı birimler ile aynı anda çoklu hedefe karşı etkin olarak elektronik taarruz uygulanabiliyor.

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemizden tüm videoları bulabilirsiniz
https://www.faruksenturk.org

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir