Silikon Maske Nedir | Nasıl Yapılır

Silikon Maske Nedir | Nasıl Yapılır

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemizden tüm videoları bulabilirsiniz
https://www.faruksenturk.org

Silikon maskeler dayanıklı, esnek ve heykel yapmaya elverişli silikon kauçuktan imal edilir. Maskelerin dayanıklı , gerçekçi ve rahatsız etmeyecek yapıda olması gerekir .
Maske yapımında kullanılan teknik silikonun belirli ölçülerde bir kalıba dökülmesinden oluşuyor
Film sektöründe saatlerce süren makyaj sorununu ortadan kaldıracağı ümit edilen silikon maskeler maskeli balolarda veya şaka amaçlı olarak arkadaş ortamlarında kullanılmakta

Platsil jel 10 adında bir silikon gerçekçi silikon maskelerin ana malzemesidir . yüz kalıbına dökülen platsil jel 10 kuruduğunda kalıbın üzerinde bir deri gibi görünür . Daha sonra renklendirme saç kaş sakal eklenmesiyle gerçek bir yüz görünümünü alır .
Gerçekçi silikon maskeler ile insanlar hayranı olduğu bir ünlüye bir sporcuya devlet başkanına benzeyebilir .
Şu sıralar pekte popüler olmasa da ileride çokça bilineceğini ve çok fazla insanın kullanacağını düşünüyorum . En ünlü online alışverış sitelerinde 100 lerce dolar olduğunu söylebilirim . Türkiye’deki fiyatı ise binlerce lira . Fiyatının yüksek olması heryerde bu maskelerle dolaşan insanların olmasını engelliyor diye tahmin ediyorum . Ama gelecek yıllarda bu maskeler ucuzlayacak ve artık görmekten sıkılacağız diye düşünüyorum .
Bu maskelerin en uygun kullanım alanının film ve diziler olduğunu söyleyebilirim bunların dışında kliplerde profesyonel fotoğraçılıkta , şaka amaçlı olarak ta kullanılabilir .
Özellikle zombi filmleri için biçilmiş kaftan olabilir . Ya da senaryoda var olan normal insanlardan farklı görünen bir karakter için .
Ciddi manada gerçekçi olan bu maskeleri yüzümüze takıp sokaklarda dolaşacak olmasakta maskelerin gerçekçilik konusunda başarılı olduğunu söyleyebilirim .

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir