Üstün Zekalı Muhammed 10 yaşında 160 IQ ya Sahip

Üstün Zekalı Muhammed 10 yaşında 160 IQ ya Sahip

Kanalıma destek olmak için aşağıdaki linkten abone olabilirsiniz.
https://goo.gl/nphWXX

Web sitemizden tüm videoları bulabilirsiniz
https://www.faruksenturk.org

İzmir’de yaşayan 10 yaşındaki Muhammed Hakan Nayiş isimli çocuk dahi üzeri zekasıyla öğretmenlerini şaşırtıyor üstün zekalı Muhammed 6. Sınıf derslerinin kendisine çok kolay geldiğini ve, “Milli Eğitim Bakanlığından bu konu ile ilgili bir çalışma yapmasını istiyor 10 yaşındaki Muhammed Ben ve benim gibi öğrenciler için ikinci kez sınıf atlama imkanı sağlanırsa, daha başarılı olabiliriz ülkeme daha yararlı olabilirim” diyor
2 yaşında okuma yazma öğrenen Muhammed zekasının doğuştan gelen bir şekilde üstün olduğunu kanıtlıyor . izmirde güzelyalı ortaokulunda eğitimine devam ediyor kendisinden 2 3 yaş büyük öğrencilerle eğitim görüyor .
Öğretmenlerinin ilgisini çeken Muhammede iq testi yapılmış 160 çıkan iq seviyesi Albert Einstein ınkiyle aynı
Uzaya karşı merakı olan Muhammed ileride nasada çalışmak istediğini söylüyor . Muhammed’in istediği çalışma gerçekleşirse 14 yaşında üniversiteye başlayabilir .
Muhammedin annesi seda nayiş ise Muhammed hakkında şunları söyledi
Muhammed’in sadece bir dalda değil tüm dallarda üstün yeteneği var. Sözel, sayısal, müzik, resim gibi yetenek dallarında da üstün yeteneği var. IQ derecesi dahinin üzerinde çıkmış durumda. En azından bu şekilde olan çocuklar için özel bir program istiyoruz. Normal okullarda da okusunlar ama aynı sınıfta sürekli aynı dersleri görmek çocuklar için sıkıcı ve çözümsüz bir eğitim oluyor. Üstün yetenekli çocuklar için bakanlığımız, birden fazla sınıf atlama yönetmeliğini yürürlüğüne koyarsa çocuklar için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Bence çözüm yolu da şimdilik bu gibi görünüyor. Çünkü bu çocuklar için şu anda tanınan eğitim öğretim programı yok gibi. ZEP (zenginleştirilmiş eğitim) programları var ama çocuklar yerinde sayabiliyor. Birden fazla sınıf atlama çözüm olabilir diye düşünüyorum. En azından hem ülkemiz hem de bu çocuklar için kayıp olmaz. Buradan Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’dan özellikle bu konuya duyarlı olmasını istiyoruz. Ve bu konu hakkında çözüm önerisini istiyoruz.
Bende Muhammed kardeşime eğitim hayatında başarılar diliyorum . Ancak kendisinin ileride Nasa’da Değilde Bizim ülkemizdeki kurum ve kuruluşlarda çalışmalar yapmasını isterim

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir