11 Şubatta FDA Bill Gates Aşılarını Onaylarsa

11 Şubatta FDA Bill Gates Aşılarını Onaylarsa

11 Şubat’ta ABD’nin Gıda ve İlaç İdaresi FDA Bill Gates’in aşısını onaylarsa …
Time dergisinin ‘’Yıl 2023 . İşte Küresel Ekonomiyi Nasıl Düzelttik ‘’ başlıklı , Great Reset makalesini yazan Mariana Mazzucato’nun aşı hakkında makalesinde neler söylediğine bir bakalım .
‘’11 Şubat 2021’de FDA , ABD’de üretilmek üzere en umut verici COVİD-19 aşısını onayladı Seri üretim hemen başladı , hızlı küresel dağıtım planları başladı ve ilk vatandaşlar üç hafta içinde ücretsiz olarak aşılarını aldı . Kayıtlardaki en hızlı geliştirme ve aşı üretimi sağlık yeniliklerinde muazzam bir başarıydı . Aşı dağıtıma hazır olduğunda , ulusal sağlık yetkilileri , halk sağlığı hedeflerini destekleyen eşitlikçi bir küresel dağıtım planını toplu olarak tasarlamak için – DSÖ , Bill ve Melinda Gates Vakfı ve diğerlerinin liderliğindeki küresel sağlık aktörlerinden oluşan bir koalisyonla yapıcı bir şekilde çalıştı . Düşük ve orta gelirli ülkelere sağlık çalışanları ve temek işçilerle birlikte aşıya öncelikli erişim hakkı tanınırken , yüksek gelirli ülkeler paralel olarak aşılama programları başlattı .
Times’ın websitesinde 21 ekim 2020’de yayınlanan bu makalenin yazarı ekonomi profesörü Mariana Mazzucato . Kendisi bir ekonomist , Dünya Ekonomik Formu da dahil birçok önemli kurumun üyesi . University College London’a bağlı İnovasyon ve Kamusal Amaç Enstitüsünün kurucusu ve direktörü. Bu enstitü George Soros’un Open Society vakıflarıyla stratejik ortaklık içinde . 11 Şubat tarihi University College London’ın kuruluş ve ABD’nin Pensilvanya’da ilk açılan hastanesinin tarihi . Belki bu tarih bu yüzden seçilmiştir .
Dünya Ekonomik Forumunun , Ekonomik büyüme ve iyileşme için yeni Gündem Küresel Gelecek Konseyi’nin konuları ; hayati sektörlerde iyileşme , sürdülebilir yeni ekonomiyi şekillendirme , büyümeye yeniden başlama , yeniden odaklanma , daha iyi geri inşa etme Yeni Ekonomik Büyüme ve İyileşme Gündemi üzerine Küresel Gelecek Konseyi, Forum’un Yeni Ekonomi ve Toplumu Şekillendirme Platformu aracılığıyla en son düşünceleri birleştirecek . Değişimi ve eylemi etkileyecek ‘’ Büyük Sıfırlama ‘’ girişiminin temel girdilerini şekillendirecek. Deniliyor . Bu konseyde Mariana Mazzucato’nun yanı sıra Rockefeller vakfı da yer alıyor .
Mariana ablamızın Time’da yazdığı o makale önemsiz bir makale değil . Kendisi Great Reset denen olgunun çıktığı yer olan Dünya Ekonomik Forumu ile işbirliğinde olduğu için söyledikleri çok önemli . Makalede Dünya sağlık örgütü , Bill ve Melinda Gates vakfı ve diğerlerinin liderliğinde küresel sağlık aktörlerinden oluşan bir koalisyonla deniliyor . Küresel Aşı veAşılama Birliği Gavi yıllardır Bill ve Melinda Gates Vakfıyla çalışıyor . Hatta GAVİ Microsoft ve Rockefeller vakfı id2020 adı verilen dijital kimlik ittifakında bir aradalar .
Bir çok aşı üreticisini bir çatı altında toplayan , Covid-19 Aşıları Küresel erişim Programı kısaca Covax .CEPİ , GAVİ ve DSÖ tarafından yönetiliyor . CEPİ Salgına Hazırlık İnovasyon koalisyonu 2015 yılında tasarlandı kuruluşu 2017 yılında Davos’ta Dünya Ekonomik Forumunda başlatıldı . Kurucuları arasında ise Bill ve Melinda Gates Vakfı , Dünya Ekonomik Forumu da yer alıyor . Klaus Schwab’ın neden şimdi Covid-19 Great Reset kitabını yazdığı daha iyi anlaşılıyor . Covid 19 Büyük Sıfırlamanın başlangıç noktası . Onlara göre tarihin miladı . Mariana Mazzucato , üç eşzamanlı kriz – sağlık , ekonomi ve iklim karşısında kapitalizmi farklı şekilde yapma şansımız var mı diye soruyor . Guardian’da yayınlanan bir yazısında Covid 19 krizinin kapitalizmi farklı şekilde yapmak için bir şans olduğunu yazmıştı .
Bill Gates corona virüsten daha tehlikeli olacak olan tehditlerin iklim değişikliği ve biyoterorizm olabileceğini ve önlemler alınması gerektiğini söyledi . Mariana Mazzucato Great Reset makalesine 2022 yazında iklim felaketinin olduğunu söylüyordu . Ortabatı ABD’de şiddetli kuraklık , dünyanın tahıl üretiminin altıda birini sağlayan mahsulleri yok etti yazıyordu . Bill Gates tarım arazileri almıştı ve şimdi iklim değişikliğine karşı önlem alınması gerektiğini söylüyor . Klaus Schwab’da kapitalizmin sürdülebilir bir ekonomiye dönüşeceğini söylüyor . Klaus Schwab’ın da dikkat çektiği Astrazeneca Mariana Mazzucato’nun 11 şubatta FDA’nın onaylayacağı Covid aşıları olabilir mi ? AstraZeneca’nın henüz kullanımı ABD’de onaylanmadı . DSÖ , AstraZeneca Kovid 19 aşısının acil kullanımı için karar aşamasında DSÖ 9 Şubat 2021’de DSÖ Genel Direktörüne sunulacaktır.Bir bakarsınız Mariana ablanın dediği gibi 11 şubatta onaylanır ve en etkili covid 19 aşısı ilan edilir .

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir