Bill Gates'in Yeni Kitabı Bir iklim Felaketinden Nasıl Kaçınılır

Bill Gates’in Yeni Kitabı Bir iklim Felaketinden Nasıl Kaçınılır

Bill Gates’in yeni kitabı – Bir iklim afetinden nasıl kaçınılır : Sahip olduğumuz çözümler ve ihtiyacımız olan buluşlar kitabı iklim değişikliği ile mücadele konusuna değiniyor . Milyarder Bill Gates yine kendi uzmanlık alanı olmayan bir alana yöneldi ve maalesef başrolde .
Dünya ekonomik forumu küresel ‘’gıda – enerji ve su ‘’ geleceğini sıkıntılı zamanların beklediğini söylüyor . Covid ve aşıda olduğu gibi iklim değişikliğiyle mücadelede de Bill Gates ve Dünya Ekonomik Forumu el ele çalışıyor .
Önceki enerji geçişleri örneğin kömürden petrole geçiş yıllarca sürdü . Ancak küresel ekonominin karbondan arındırılmasına yönelik acil ihtiyaç göz önüne alındığında ‘’ doğal olmayan bir şekilde hızlı bir geçişi zorlamalıyız ‘’ diyor . Bill Gates
Gezegeni kurtarmaya gönüllü olan Dünya Ekonomik Forumu ve Bill Gates Bir iklim felaketinden nasıl kaçınılır sorusunu bize soruyorlar . Kendileri büyük bir ihtimalle covidde olduğu gibi gerekli similasyonları yapmışlardır planı hayata geçirmek için günün gelmesini bekliyorlar . Dünya ekonomik forumu ve ona bağlı önde gelen isimler bir gıda krizinin kapıda olduğunu söylüyorlar . Hatta Dünya Ekonomik Forumu web sitesinde ‘’Dünya eşi görülmemiş bir açlık kriziyle karşı karşıya’’ diye açık açık bunu yazıyor .
Önce Dünya Ekonomik forumundan Sara Menker 2017 yılında ted konferasında 10 yıl içinde bir kıtlığın olabileceğini dile getirdi . Sonra Mariana mazzucato Geçtiğimiz yıl Time’a yazdığı Great Reset makalesinde 2022 yazında iklim çöküşünün olduğundan ve orta batı ABD de dünya tahıl üretiminin 6da birinin etkilendiğinden bahsediyordu . Şimdi de Bill Gates Bir iklim felaketinden nasıl kaçınılır adıyla bir kitap yayınlıyor . Büyük buhrandan daha büyük bir ekonomik krizin yaklaştığını düşünüyorum . Gerek ekonomik gerek doğal afetler gerek se yapay afetler , dolayısıyla 2022’de dünyada kıtlık olabilir . Plan bu …
Bill Gates 10 yıldır tarım alanında çalışmalar yapıyor. Sensörler , dronelar , nesnelerin interneti ve yapay zeka teknolojileriyle tarımsal yeni bir devrim üzerinde çalışıyor . 2012 yılında Dünya Ekonomik Forumunda tarımla ilgili konuşma yaptı . Bill Gates , dünyadaki açlık için savunduğu yüksek teknolojili çözümlerin çevre için çok pahalı veya kötü olduğu yönündeki eleştirilere kısa bir yanıt veriyor . Ülkeler modern tohum teknolojisini ve genetik modifikasyonu kucaklayabilir yoksa vatandaşları açlıktan ölecek demişti . Bugün ise devasa tarım arazileri alıyor ve bir iklim felaketinden nasıl kaçınılır adıyla bir kitap yazıyor .
Dünya Ekonomik Forumunun vizyonu olan Great Reset yani büyük sıfırlamayla enerjiden gıdaya ekonomiden sağlığa herşeyin değiştiği bir dünya için atılan adımların kilometre taşları bu hamleler . Covid birinci adımdı ikinci adım iklim olacak üçüncü adım ya savaş ya tekrar bir salgın olacak .
2030’a giden yolda planlar teker teker uygulanmaya koyulacak . Yeni dünya düzeninin çeyreği 2025’e kadar , yarısı 2030’a kadar tamamlanacak . 2050 ise yeni dünya düzeninin tam anlamıyla tamamlandığı bir zaman olacak .
Eğer dur demezsek durduramazsak bunlar yaşanacak .

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir