YÜZLERCE BEBEĞİN HAYATINI KURTARAN ADAM (Tong Phuoc Phuc)

YÜZLERCE BEBEĞİN HAYATINI KURTARAN ADAM (Tong Phuoc Phuc)

Anne veya baba olmak ebeveynler için birer dönüm noktasıdır. Hayata farklı açılardan bakmayı ve sorumluluk almayı öğrenirler.

Az sonra tanıyacağınız kişi de onlardan biri. Yaptıklarıyla insanları şaşırtmaya devam ediyor.

Tong Phuoc Phuc, 2011 yılında baba oldu.

Büyük gün gelip çattığında eşini hastaneye götürdü ve her daim yanında oldu.

Tong hastanedeki tuhaf bir ayrıntıya takıldı. Hastaneye gelen hamile kadınlar dışarıya çıktıklarında kucaklarında hiç bebek yoktu. Tong biraz inceleme yaptıktan sonra kadınların buraya bebeklerini aldırmak için geldiklerini farketti.

Bebeklerin aldırılması fikri Tong’u derinden etkiledi. Kendi kendine bir söz verdi. Eğer çocuğu sağlıklı bir şekilde dünyaya gelirse, burada aldırılan bütün çocukları düzgün bir şekilde defnedecekti. ‘Çılgın’ projesi işte böyle başladı.

Tong, hastaneden fetüsleri teslim almak istediğini söyledi. Böylelikle bebeklerin mezarları olacaktı.
Tong, Nha Trang şehrinin dışına doğru bir yerden arazi satın aldı. Dünyaya gelme şansı olmadan aldırılan bebekleri tek tek buraya gömmeye başladı.

Eşi delirdiğini düşünmeye başladı. Ancak Tong kendisine verdiği söze sadık kaldı. Dünyaya gelmemelerine rağmen her bebeğin bir ruhu olduğuna inandı.

Tong, 10 binden fazla bebeği aldığı araziye defnetti.

Tong, bebek mezarlığının bebeklerini aldırmak isteyen anne adaylarına, uyarıcı nitelikte olmasını ümit etti.

Hastaneye bebeklerini aldırmak için gelen kadınların çoğunun isteksiz şekilde hareket ettiğinin bilincindeydi. Buraya gelen kadınların çoğu, eşlerinin baskıları doğrultusunda bebeklerini aldırıyorlardı.

Baba adaylarının, bebekleri aldırmak için eşlerine baskı yapmalarının nedeni ise genelde kız çocuklarının doğuyor oluşuydu. Hükümet bir ailede sadece iki çocuk olmasına izin veriyordu. Bu nedenle Vietnam’da kadınlar sıklıkla bebeklerini aldırıyorlardı.

1 views

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir